VZ TK – 19.9.2014 – Nebanice

Zkoušky v Nebanicích vyhrála dcera Philla

Chov koní Nebanice hostil tříleté klisny, pro které zde manželé Šimáčkovi  uspořádali  výkonnostní zkoušky dne 19. září. Komise , která pracovala ve stejném složení jako u ZV ve Štěnovickém Borku , ing Jan Šíma, Jaroslav Rédl a Petra Vraná , viděla celkem 10 klisen. Devět z nich příslušelo k PK ČT a jedna k německému teplokrevníku. Ta absolvovala zkoušky bez nároku na dotaci. Více než jednoho potomka měli ve zkouškách plemeníci Phill, Curier a Quick Lauro Z, všichni se dvěmi dcerami. Zbytek klisen se narodil po hřebcích Cassilius, Landino, Accelerator a Astico.
Jedna klisna po chybách na postupové řadě nedokončila. Ostatní se umístily v rozmězí  7,58-8,20 bodu. Nejvyšší bodové hodnocení  8,20 získala klisna Lettuce po Phill, z holštýnské matky Lapse po Lacantus v majetku Ondřeje Nágra z Mariánských Lázní. Sedlala ji Jana Stébelská. Druhá se umístila s 8,19 body Vestica, klisna německého teplokrevníka po Astico , z matky Wablief van hat Zvarte po Clinton, se svojí majitelkou Ivetou Studničkovou. Stejného bodového výsledku dosáhla i klisna Rumba s Karolínou Šimáčkovou.  Dcera hřebce Phill, z matky 22-416 Iris po Acros  patřící manželům Šimáčkovým. Akceleračního programu dosáhla ještě ryzka Nadine po Quick Lauro Z, z 52/139 Nemesis po Nabuchodonosor patřící Šárce Nývltové z Černuce.  V příštím roce bude zkoušky tříletých klisen pravděpodobně hostit Jezdecká škola Mariánské Lázně.

text a foto Martina Kůstková

Členské příspěvky ’18

bude možno zaplatit na Přehlídce plemenných hřebců ve Štěnovickém borku 17. 3. 2018 u hospodářky svazu, p. Šůsové. Jiná možnost je převodem z účtu či zasláním příspěvku složenkou, a to na č. ú.: 107-6836400247/0100
s nutností uvést své celé jméno, aby bylo poznat od koho platba přišla.
(členský příspěvek na rok 2018 zůstává 200 Kč + 100 Kč do asociace svazů chovatelů koní ASCHK pokud to neplatíte přes jiný svaz)