OP 3 letých TK – 6.7.2015 – Svržno

Šampionkou Indoctra

Státní svátek Mistra Jana Husa patřil patřil ve Svržně na Domažlicku přehlídce tříletých teplokrevných klisen západočeské oblasti. Bohužel majitelé  dovezli pouze šest klisen, i když podle hodnocení na jarních svodech by si srovnání v ročníku zasloužilo daleko více klisen. Čtyři patřily k PK ČT a dvě k PK CS. Komise pracovala ve složení Jiří Holík, Jana Březinová a Augustin Sviták. Nejlepší ohodnocenou klisnou byla ryzka Indoctra-M chovu a majetku Lenky a Petra Kadlecových z Chudenic. Otcem klisny je holštýnský hřebec C-Indoctro II, který po své sportovní výkonnosti působil krátce v pronájmu ERC Mnětice. Matkou Indoctry je klisna Mersi s vlastní výkonností S**, po hřebci Porter. Tato klisna už dokázala dát potomka startujícího na úrovni T, Quimero-M (Guidam Sohn) , kterého známe pod Ondřejem Zvárou. Letos má pod sebou Mersi jeho vlastního bratra, který byl zveřejněn v článku, který v lednu otvíral seriál o chovatelích koní. Na druhém místě se ve Svržně umístila hnědka Sofie pocházející z chovu Jihočeské univerzity v Č. Budějovicích. Jejím otcem je švédský teplokrevník Flyinge Garibaldi, matkou Sarah po Fetyš. Klisna patří M.Svitákovi z Kdyně. Třetí místo získala zástupkyně PK CS, klisna Carpala po holštýnském plemeníku Carpalo s vlastní výkonností stupně T, z matky Alydame po Caesar. Ta startuje momentálně na kolbištích pod Karolínou Milovou. Carpala pochází stejně jako její matka z chovu Zdeňka Pittnera z Hostouně. Do finále celostátní přehlídky plemene českého teplokrevníka místo této klisny postoupila Niké po Flyinge Garibaldi chovu a majetku Milana Kůli ze Šťáhlavic. Po přehlídce tradičně proběhl skok ve volnosti, kde sportovní předpoklady potvrdila klisna Indoctra-M, druhá se umístila Sofie a třetí Carpala.V doprovodném programu vystoupily děti na ponících, nebo proběhla zdařilá ukázka agility.

text a foto Martina Kůstková

 

 

Členské příspěvky ’18

bude možno zaplatit na Přehlídce plemenných hřebců ve Štěnovickém borku 17. 3. 2018 u hospodářky svazu, p. Šůsové. Jiná možnost je převodem z účtu či zasláním příspěvku složenkou, a to na č. ú.: 107-6836400247/0100
s nutností uvést své celé jméno, aby bylo poznat od koho platba přišla.
(členský příspěvek na rok 2018 zůstává 200 Kč + 100 Kč do asociace svazů chovatelů koní ASCHK pokud to neplatíte přes jiný svaz)