Šampionát mladých koní – 5.-9.8. – Martinice

Třetí místo obsadil Arisco-M západočeského chovatele

Ve dnech 5.-9. srpna proběhl Martinický šampionát mladých koní. Po dvou kvalifikacích se do nedělního finále probojovalo vždy 30 nejlepších koní kategorie. Mezi čtyřletými si účast ve finále vybojoval Martin Štorkán s hřebci Lotus van het Hagehof (Nabab de Reve) a Baltimoore de Mars (Lamm de Fetan). Stáj v Oldřichově reprezentovala také Michaela Rodová s valachem Gucci van de Riethandei (Bustique). Dařilo se talé Jaroslavu Šímovi ze Spáleného Poříčí, který sedlal ve finále klisny Candis Cayne (Candiro) a Ma Zirocco (Zirocco Blue VDL). Do rozeskakování postoupil valach Gucci, který po jedné chybě skončil mezi čtyřletými sedmý. U pětiletých stáj Schneider reprezentoval Jan Štětina, který sedlal valacha Fantastico-S (Eldorado van de Zeshoek) a hřebce Carambole-S (Carambole). Také Kateřina Štorkánová měla jednoho koně, maďarského teplokrevníka Cassi Boy (Agropoint Cassiloc) a Martin Štorkán valacha Flinestone (Zirocco Blue). Účast ve finále byla určitě úspěchem pro manžele Tichých, jejichž klisna Vesna po Calanthano z oblasti pochází.

Mezi šestiletými za oblast startovala Michaela Šínová s Grace Federicou po Federweisser, která ve finále získala krásné páté místo. Jednoho koně měl i Martin Štorkán a to klisnu Jersy Flower (Quorum de Laubry d´11) a také Jan Štětina s valachem Celano s (Celano). Vůbec nejlepší byl však výkon valacha Arisco-M (Aristo Z) z chovu Petra Kadlece z Chudenic. Ten pod Janem Pileckým absolvoval čistě i rozeskakování a získal třetí místo mezi šestiletými.V kategorii šestiletých mohli diváci vidět i klisnu Holčinu po Aristo Z v majetku Jitky Polákové.

Zajímavá byla také soutěž pro 7 a 8 leté koně. Jaroslav Jindra zde měl plemenného hřebce Qentino Donth-M (Guidam Sohn) v majetku Daniely Donthové, Michaela Rodová valacha Colmettu (Ol Metta), Jiří Luža hřebce Zento-S (Zento), Ondřej Nágr valacha Indigo F (Clearway), Luděk Smaha sedlal Hamiltona (Hamlet) a startoval i hřebec Narcos (Narcos II) v majetku Michala Rajchmana se svým stálým jezdcem J. Jidrou. Za hřebčinec Písek startoval plemenný hřebec Galandro ZH, který pochází od R. Fischera z Kdyně. Mezi desítku bezchybných do rozeskakování postoupil Ondřej Nágr a Luděk Smaha. Indigo jednou chyboval a umístil se celkově sedmý. Hamilton, valach plemene KWPN v majetku Pavla Urbana byl nejrychlejší z trojice bezchybných a stal se vítězem martinického šampionátu této kategorie. Není bez zajímavosti, že dva koně  Arisco i Qentino pocházeli z chovu Petra Kadlece z Chudenic. Ten také nechyběl v hledišti.

text a foto Martina Kůstková

Členské příspěvky ’18

bude možno zaplatit na Přehlídce plemenných hřebců ve Štěnovickém borku 17. 3. 2018 u hospodářky svazu, p. Šůsové. Jiná možnost je převodem z účtu či zasláním příspěvku složenkou, a to na č. ú.: 107-6836400247/0100
s nutností uvést své celé jméno, aby bylo poznat od koho platba přišla.
(členský příspěvek na rok 2018 zůstává 200 Kč + 100 Kč do asociace svazů chovatelů koní ASCHK pokud to neplatíte přes jiný svaz)