Skokové MČR dětí a juniorů – 8.-10.8.2014 – Ptýrov

Zlatá medaile pro Pialotu
Ve dnech 8.-10.8. bojovaly děti s juniory o medaile v rámci  skokového MČR. To se konalo na Ptýrově. Zatímco v samostatných kategoriích  oblast nedosáhla žádného významnějšího výsledku, skvěle se dařilo koním členů SCHKZČ v kategorii družstev. Tam jsme měli hned dva koně  v majetku členů svazu u zlatého družstva. Prvním z nich byl holštýnský valach Casius po Cassini I s Václavem Nágrem v majetku JŠ Mariánské Lázně. Druhým zlatým koněm byla klisna Pialota po Palisco, z matky  Ennie po Carol. Ta je narozená u chovatelky Petry Vrané ze Stráže nad Ohří a patří Heleně Lahodné z Děpoltovic. V jejím sedle byl nejmenší účastník mistrovství, Daniel Pospěch. Chovatelce i majitelce této  úspěšné klisny blahopřejeme !
V dobré formě se představilo rovněž družstvo Západočeské oblasti, kde startovala klisna Casiopea (Cassilius, Alvita L po Duellano II-57) s Veronikou Kelíškovou v majetku Jany Kelíškové a valach Hagi (Nabuchodonosor) v majetku MVDr. Lenky Macháčkové, který startoval s Danielem Rolinkem. Ti se probojovali do druhého kola a skončili na osmém místě. Z dalších koní v majetku členů svazu startoval plemenný hřebec Norman (Nekton) s Václavem Nágrem, holandský teplokrevník Dancer (Viceroy) s Kristýnou Hofmeisterovou a český teplokrevník Citrus(Acordino-T) s Danielem Rolinkem.

text a foto Martina Kůstková

Členské příspěvky ’18

bude možno zaplatit na Přehlídce plemenných hřebců ve Štěnovickém borku 17. 3. 2018 u hospodářky svazu, p. Šůsové. Jiná možnost je převodem z účtu či zasláním příspěvku složenkou, a to na č. ú.: 107-6836400247/0100
s nutností uvést své celé jméno, aby bylo poznat od koho platba přišla.
(členský příspěvek na rok 2018 zůstává 200 Kč + 100 Kč do asociace svazů chovatelů koní ASCHK pokud to neplatíte přes jiný svaz)