Chladnokrevná Amálka uspěla na zkouškách a výstavě tříletých klisen v Písku


Vzhledem k nízkému poštu přihlášených klisen (2) byly v letošním roce v západočeské oblasti zrušené zkoušky a výstava tříletých chladnokrevných klisen. Chovatel Roman Sedláček z Dolního Žandova nelitoval cesty do Písku a jeho belgická klisna absolvovala zkoušky a výstavu klisen právě v areálu zemského hřebčince.  Dcera plemenného hřebce Baluf, působícího u M. Maršálka v Javorné, pocházela z matky 62/853 Aranka-H po Aram. V kategorii čmb klisen byla v rámci přehlídky vyhodnocena na krásném třetím místě. Dařilo se jí i ve zkouškách výkonnosti, které splnila s výsledkem 7,18 bodu. Na výstavě i ve zkouškách byla předvedena členem rady PK norika, Zdeňkem Hrnčířem.

text a foto Martina Kůstková

Členské příspěvky ’18

bude možno zaplatit na Přehlídce plemenných hřebců ve Štěnovickém borku 17. 3. 2018 u hospodářky svazu, p. Šůsové. Jiná možnost je převodem z účtu či zasláním příspěvku složenkou, a to na č. ú.: 107-6836400247/0100
s nutností uvést své celé jméno, aby bylo poznat od koho platba přišla.
(členský příspěvek na rok 2018 zůstává 200 Kč + 100 Kč do asociace svazů chovatelů koní ASCHK pokud to neplatíte přes jiný svaz)