VZ TK 29.9.2016 Nebanice

Mezi tříletými uspěla Perfect Girl
Druhý termín zkoušek výkonnosti tříletých teplokrevných klisen byl vybrán na 29. září v Nebanicích. Majitelé dovezli celkem 7 klisen. Jedna požadavkům nevyhověla, čtyři vybojovaly akcelerační program a zbývající dvě skončily s hodnocením odpovídajícím hlavní plemenné knize ČT. Komise pracovala ve složení Iveta Ceplová, Petra Vraná a Jiří Holík. Nejvíce se jim líbila klisna Perfect Girl po otci Norman, z Matky Paula po Popcorn, ohodnocená 8,73 body. Klisna odchovaná v JŠ Mariánské Lázně potvrdila sportovní vlohy rodiny, protože je polosestrou plemenného hřebce Phill a šampionky KMK klisny Penelope. Z matky Paula také pochází valach Panter, který pod Janou Stébelskou dosáhl ve skákání stupně ST. Druhá se ve zkouškách umístila ryzka Touha, jediný potomek hřebce Casino, z matky Iris po Acros chovu a majetku Evy Šimáčkové. Tu komise hodnotila 8,49 body. Třetí se umístila klisna z chovu rodiny Šímů, Nirvána z Hájů po Norman, z holandské matky Upsalla po Karandasj s výsledkem 8,48 bodů. Mezi dalšími klisnami byly dvě dcery Curiera, jedna Carola a jedna po hřebci Crux.

text a foto Martina Kůstková

Členské příspěvky ’18

bude možno zaplatit na Přehlídce plemenných hřebců ve Štěnovickém borku 17. 3. 2018 u hospodářky svazu, p. Šůsové. Jiná možnost je převodem z účtu či zasláním příspěvku složenkou, a to na č. ú.: 107-6836400247/0100
s nutností uvést své celé jméno, aby bylo poznat od koho platba přišla.
(členský příspěvek na rok 2018 zůstává 200 Kč + 100 Kč do asociace svazů chovatelů koní ASCHK pokud to neplatíte přes jiný svaz)